Kimler Güçlü Marka Olmalı 1 7

how to get antidepressants without seeing a doctor

antidepressants online

where to get abortion pill

cost of abortion pill mytitledirect.com

ciproxin 750

ciproxin

precio lomper comprimidos

lomper precio

Kimler Güçlü Marka Olmalı

Büyük markaların başarılı konumda olmalarının önemli sebeplerinden bir taneside “iletişim” kavramını daha çok dikkate almaları ve bu alanda ciddi adımlar atmalarıdır. 

Üretimin kitlesel bir nitelik kazanarak büyük boyutlara ulaşması, tüketici profilini değiştirmiştir. Büyük marka olmak için aday olan tüm firmalarda elbette bu değişimlerden paylarını almışlar. Hızlı değişim gösteren iş dünyasında, firmalar hedef kitleleri ile daha yakından bağlantı kurarak, onlardan gelebilecek olumlu-olumsuz tepkileri hızla değerlendirip çalışmalarına bu doğrultuda yön vermelidirler. Bazı firmalar bu akıma ayak uydurarak doğru adımlar atmayı başarmış, bazıları ise değişim rüzgarına ayak uyduramamıştır.

Günümüzde bilinçli tüketicilerin; sayısı, istek ve beklentileri sürekli artmaktadır. Ayrıca küreselleşme ile birlikte rekabet çok geniş alanlara yayılmış durumdadır. Dolayısıyla bu da tüketicinin, ürün/ hizmetlere ulaşabilmesi için aracı kurum sayısının artmasına neden olurken üreticilerle tüketiciler arasındaki mesafeyi de arttırmıştır. Tüm bunlar iletişimi kaçınılmaz hale getirmiştir.

İnteraktif pazar ortamında ayakta kalmak isteyen işletmeler tüketici zihninde oluşturdukları marka imajını sürekli yenileyerek korumalıdır. Burada önemli olan firmaların pazarlama iletişimi yöntemlerini kullanarak nasıl görünmeye çalıştıkları değil,  hedef kitle tarafından nasıl algılandıklarıdır. Pazarda yer edinebilenler, üretimde genişlemeyi ve yenilenmeyi başaranlardır. Ayrıca doğru teknolojileri kullanıp, pazarda güven oluşturan ve müşterilerinin isteklerine anında cevap veren firmalar ayakta kalanlar arasında yerlerini alacaklardır.

İletişimin gücünü kullanarak ürün-müşteri ilişkilerini en sıkı düzeyde tutabilen yenilikçi, doğru ve gerçek söylemlerde bulunabilen, talep ve arz dengesini sağlamış firmalar güçlü marka imajlarını da geliştirmiş olacaklardır.

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Marka Konuları