Gelmiş Geçmiş En İyi Film Oyuncakları 6 7

zoloft pregnancy test

zoloft pregnancy

amlodipine

amlodipin

prednisolon bivirkninger og alkohol

prednisolon bivirkninger

Gelmiş Geçmiş En İyi Film Oyuncakları

Star Wars

Orijinal Yıldız Savaşları üçlemesi, yaz mevsimi kapalı gişe dönemine öncülük etti. Filmler ayrıca büyük miktarda kitap, video oyunu, fotoroman ve oyuncağın da ortaya çıkmasına neden oldu. Luke, Obi-Wan, Vader ve Yoda, yüzlerce karakterle birlikte plastik bir formda ölümsüzleşti. Ancak Han Solo'nun gemisinin plastik versiyonu Milenyum Şahini, bu filmlerin hayranları için en muhteşem ödüldü.

Oyuncak Hikayesi

Buzz Lightyear ilk olarak 1995’te Pixar’ın çığır açan bilgisayar animasyon filmi Oyuncak Hikayesi’nde görüldü. Bir oyuncak olduğunu kabul etmekte zorlanan bu kahramanı, kandırılmış astronotu, Tim Allen seslendirdi. Aynı yıl satışa sunulan 30 Göğsündeki bir düğmeye basınca karakter meşhur sözünü söylüyordu: “Sonsuzluğa ve ötesine!”

Jurassic Park

Bir çocuk nesli, Jurassic Park’ı izledikten sonra dinozorların tekrar hayata döndüğüne gerçekten inandı. Her ne kadar filmle birlikte çıkan oyuncaklar ekrandaki CGI figürleri kadar gerçekçi olmasa da onlar da kitleler tarafından sevildi. En çok talep gören modeller Velociraptor Triceratops ve güçlü T-Rex olup gerçekçi olsunlar diye üzerlerine ısırık izleri konmuştu.

Batman

Bugün Karanlık Gece Christian Bale. Ama 1989’da Tim Burton'un yönettiği Batman efsanesindeki başrolü sayesinde, yarasa kıyafetini Michael Keaton giymişti. Film ve gotik devamı Batman Dönüyor birçok aksiyon figürü yarattı. Yarasa Mağarası oyun seti ve füze ateşleyen Yarasa mobil de bu huysuz kahramanın genç hayran kitlesini memnun etmişti.

Hayalet Avcıları

80’lerin klasik filmlerinden olan Hayalet Avcılarına karşı herkesin zaafı vardır. Proton paketler, Ecto-1 arabası, logosu ve Hayalet Avcıları'nın üniforması bir anda meşhur olunca oyuncaklarını yapmak için de mükemmel fırsat çıktı. En popüleri de, ilk film başarısının zirvesindeyken icat edilen dev paranormal canavar, Yerinde Duran Şekerleme Adam oldu.

Ninja Kaplumbağalar

Güzel isimli karakterler, bolca özlü sözler, duruma uygun kötü adam; bunların hepsi Ninja Kaplumbağaların 90’ların olmazsa olmaz oyuncakları haline gelmesine yardımcı oldu. Çizgi serinin başarısının ardından canlı macera filmi, “Cowabunga” ekibini mega starlara dönüştürdü. Satışa sunulan birçok yan ürün arasında nedense çiftçi kıyafeti giymiş kaplumbağa aksiyon figürleri de vardı.

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi ürünleri, çok satan romanları sayesinde yıldır satılmakta. Ancak film üçlemesi, işleri farklı bir seviyeye taşıdı. Yüzüklerden kolyelere, kırtasiye malzemelerinden satranç takımlarına birçok ürün filmle birlikte raflardaki yerini aldı. Ama bize göre hepsini sollayan yan ürün Yüzüklerin Efendisi Lego setleri oldu.

Aslan Kral

Aslan Kral1994’te "Disney Rönesansı" olarak bilinen bir dönemde yayınlanmıştı. Bu dönemde şirket ciddi övgüler alan ve ticari başarı elde eden bir dizi animasyon filmi yaptı. Bu film, tüm zamanların en büyük el çizimi filmi olma özelliğini hala taşıyor. Timon, Pumbaa, Simba ve Nala gibi karakterlere olan büyük ilgi hala devam ediyor. Yumuşacık oyuncak benzerleri de hala kalpleri eritiyor.

Harry Potter

Film serisi son bulduğundan, Harry Potter oyuncuları artık başka projelere geçiş yapıyor. Ama ürünlerin pek çok hayranı için Radcliffe, Watson ve Grint her zaman Harry, Hermione ve Ron olarak kalacak. Birkaç genç yıldızın çıkış yapmasını sağlayan filmler (uyarlandıkları romanlarla birlikte) büyüleyici oyuncaklara da ilham kaynağı oldu.

Gremlinler

Tüm zamanların en tatlı film karakterine bir ödül verilse, ödülü Gizmo alırdı. Şarkı söyleyen bu Mogwai, ilk Gremlinler filminde, küçük bir Amerikan kasabasındaki genç bir adama verilen evcil bir hayvan olarak karşımıza çıktı. Ama filmde olduğu gibi Mogwai’ı gece yarısından sonra doyurmak çok kötü bir fikir; çünkü o zaman bu sevimli yaratıklar, canavar Gremlinlere dönüşüyorlar. Neyse ki bu kurallar yumuşak oyuncak Gizmo için geçerli değil.

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Ara Geçiş Konuları