Satışın Altın Kuralları 6 6

rhinocort

rhinocort click

abortion doctors

one month pregnant

melatonin and weed mixed

melatonin weed withdrawal skydtsgaard.dk

Satışın Altın Kuralları

• Erken kalkın: Eskilerin dediği gibi “Güneşi üzerinize doğurmayın”. Erken kalkarak daha zinde olmayı başarırsınız. Başkaları uyurken siz çalışmaya başlayın. Unutmayın erken kalkan bol kazanç sağlar.

Sabahları yapılan iş görüşmeleri daha olumlu sonuçlar oluşturur. Özellikle müşterilerinizi sabah kahvaltılarına davet edin. 

• Yaptığınız işi sevin: Eğer yaptığınız işi sevmiyorsanız asla zirveye ulaşamazsınız.

 Yılmayın, vazgeçmeyin, inanın, kalbinizin sesini dinleyin ve yaptığınız işi sevin. Sevemiyorsanız işinizi terk edin ve seveceğiniz bir iş seçin kendinize.

• Öfkenizi çözüm bulmaya yönlendirin: Bir satışçının müşterilerinin karşısında öfkelendiğinizi düşünmek bile oldukça itici bir durum. Dünyada en büyük kayıp öfkedir. Öfke olumlu düşüncenin önünü keser, yaratıcı düşünceyi engeller.

• Engelleri başarıya dönüştürün: Ürünlerinize ve tekliflerinize karşı çıkanlar ve itiraz edenler mutlaka olacak. Bazen tümüyle de reddedilebilirsiniz. Ancak, kazanana kadar direnin. Böylece kişisel ve zihinsel gücünüz artar. 

Önemli olan sizin satışa iyi hazırlanmanızdır.

• Tüm "hayır" sözcüklerini, “henüz değil” olarak yorumlayın: Kulaklarınızla değil kalbinizle dinlemeye çalışın. Başkalarının söylediklerini yorumlama biçiminiz kaderinizi belirler. Olumlu bir tavır benimseyin. 

Ayrıca hayır deme nedenlerini de sürekli not edin. Bir dahaki satış tekliflerinizde size önemli ipuçları verecektir. 

• Her sabah yirmi dakika okuyun: Okumak sakin bir şekilde düşünmenize ve anlamanıza yardımcı olur. Sabah okunanların hafızada kalma oranı daha yüksektir. Erken kalkın ve her sabah yirmi dakika kitap okuyun. Kitap okumak ve kendimizi geliştirmek satış dünyasının olmazsa olmazıdır. Bir de okumak demişken okuduklarınızı uygulamak daha da önemlidir. Örneğin satış taktikleri üzerine bir yazı okurken onu mutlaka deneyin ve aldığınız tepkiyi kitabınızın yanına not edin. 

 Unutmayın başarılı olmak için en büyük şansınız okumaktır.

• Her sabah yirmi dakika yazı yazın: Ne hakkında yazacaksınız? İstediğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Her gün yaşadığınız tecrübeleri ya da hayallerinizi yazabilirisiniz. Bir satışçı için okumak kadar yazmakta önemlidir. Düşünce ve fikirlerinizi netleştirmeye başlayın.

• Televizyonu çok az izleyin, hatta mümkünse hiç izlemeyin: Televizyon izleyerek asla başarılı olamazsınız. Televizyona harcayacağınız zamanı araştırmaya, çalışmaya ve düşünmeye ayırın. Zamanı boşa harcamayın, yatırıma dönüştürün. 

• Kendinizi en iyisi olduğunuza inandırın:  Muhammed Ali binlerce kez "ben en iyisiyim" dedi. Milyonlarca kişi de onun en iyisi olduğu konusunda fikir birliği etti. O yolculuğuna kendisini ikna ederek başladı. Siz de aynısını yapabilirsiniz. 

En iyisiyim demek yerine en iyi olmaya çalışmak sizi sürekli motive edecektir. Fakat en iyisi olmadan en iyisiyim demek sizi çabuk bıktırabilir.

Yazar :

Facebookda Paylaş

Diğer Ara Geçiş Konuları