Kurumsal

Globalleşen dünyamız; şirketleri marka olma yolunda daha hızlı hareket etmeye zorlamaktadır. Bu ihtiyaçtan hareketle TR’de MARKA; şirketlere rekabette üstünlük sağlayacak, pratik ve etkili iletişim çözümleri üretmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de marka ve iletişimin önemi gün geçtikçe artmaktadır.

Bu amaçla hazırlanan TR’de MARKA dergisi, Türkçe-İngilizce yayınlanan, Kültür Bakanlığı onay ve destekli tek marka, iletişim dergisi olma niteliğine sahiptir. 2004 yılında, bir danışmanlık ofisi olarak hizmet vermeye başlayan firmamız Ortadoğu Patent, Marka Tescili, Patent ve Sınaî Mülkiyet hakları gibi konularda on binlerce firmaya danışmanlık yapmaktadır. Danışmalık hizmetleri verirken edindiğimiz tecrübeler doğrultusunda; markalaşma süreciyle ilgili çoğu firmanın bilgi sahibi olmadığını, ayrıca marka ve iletişimle ilgili belirgin bir derginin bulunmadığı ve ülkemizde bu konuda büyük bir açığın olduğunu fark ettik.

Bu düşünceyle Nisan 2011’de dergimizin ilk sayısını çıkardık. TR’de Marka ekibini; marka danışmanlarından, hukukçulardan, grafik tasarımcılarından, konusunda uzman akademisyenlerden oluşan bir kadroyla kurduk.

Marka, pazarlama ve iletişim ile ilgili merak edilen bütün soruların yanıtını içinde barındıran dergimiz, aynı zamanda, kültürel anlamda her biri birbirinden değerli şehirlerimizin de zenginliklerini dünyaya tanıtarak ülkemizin markalaşmasını amaçlamaktadır. Şehirlerimizin sahip olduğu marka imajını güçlendirmek için bilinçli ve stratejik bir markalaşma süreci gerekmektedir. Ayrıca görsel ve yazılı medyada da çok ciddi tanıtımların yapılması gereklidir. Tam da burada görevi TR’de MARKA ekibi olarak biz devralıyoruz. Aldığımız görevin sorumluluğun bilincindeyiz ve duyguyla yolumuza devam ediyoruz...